KOCINA Bohumil

Bohumil Kocina

Žiji a tvořím v Letovicích.

V průběhu osmdesáti let, jsem prožil svůj život jako učitel, pošťák a fotograf. Tyto tři profese, každá svým způsobem, učily moje nitro vnímat krásu. Květ, krajinu, vráštitou stařenku, odlesky vodní hladiny, kůry stromu, úsměvy dětí, mozolnatou dlaň, ňadro ženy, zvon ve věži kostela. Toto jsou nalezené fragmenty mého života a inspirační zdroje pro mou tvorbu

Jsem všestraným fotografem, který fotografuje skoro všechny žánry od fotorealistického zachycení krajiny až po umělecké zobrazení ženského těla. Tyto fotografie stylizuji do fotografických obrazů. Snažím se jednoduše zachytit krásu ženského těla. Moje fotografie jsou převážně černobílé, což vyplývá z faktu, že moje fotografické začátky jsou založeny na této technologii záznamu. Černobílá fotografie mi pomáhá snadněji vyjádřit  myšlenky, které chci fotografií předávat dál. 

Několik příjemných let jsem společně s dalšími lektory předával fotografické zkušenosti studentům v Krajské škole výtvarné fotografie v Brně, přednášel v různých seminářích a učil krásné dívky, jak přistupovat k fotografii v oblastech modelingu.

Uspořádal jsem řadu výstav. Zatím poslední výstava, kde jste se mohli seznámit s mou současnou tvorbou, byla loni v Sálu Břetislava Bakaly v Brně. Její motto bylo stejné, jako název jedné z celé řady mnou vydaných knih - "Čas v životě ženy". Fotografie z této knihy jsou v mé galerii.

V galerii se nachází 70 fotografií
V galerii se nachází 70 fotografií